The BAT!
 
Apie "The Bat!" lietuviškai
 

"The Bat!"

Neseniai Lietuvoje ėmė plisti nauja elektroninio pašto tvarkymo programa, skirta Windows'95,'98 bei NT 4.0 operacinėms sistemoms, besivadinanti įvairius pojūčius sukeliančiu pavadinimu "The Bat!" (išvertus iš anglų kalbos "bat" reiškia "šikšnosparnis"). Jos autorė — firma RitLabs (http://www.ritlabs.com) — tikriausiai daugeliui gerai žinoma. Tai ta pati firma, sukūrusi tikrai nuostabią savo laiku vartotojo aplinką (Shell) DOS operacinei sistemai "Dos Navigator", kuri galimybėmis, greičiu, patogumu, lankstumu bei daugeliu kitų aspektų ryškiai lenkė analogiškos paskirties, tačiau labai išpopuliarėjusią programą Norton Commander (http://www.symantec.com). Tiesa, anksčiau "Dos Navigator" buvo komercinė programa, o dabar ji NEMOKAMA, t.y. FREEWARE!!! Ir, be to, dalinama su visais išeities tekstais (Sources) PASCAL kalba!
Jau pradžioje "The Bat!" atrodė perspektyvus produktas, ir kuo toliau, tuo labiau kilo, skverbėsi tarp didžiųjų gigantų: Microsoft Outlook Express, Microsoft Outlook'97, Netscape Messenger, Eudora Pro ir kitų, mažiau žinomų. Puiku yra tai, kad jei radote kokią nors programinę klaidą, tuoj pat praneškite RitLabs firmai (*Help* meniu, *Feedback*, *Bug Report*) ir netrukus bug`as bus ištaisytas. O kadangi vis nauja "The Bat!" versija išleidžiama gan dažnai (ne taip, kaip pvz. Outlook Express nauja versija atėjo tik su nauju Internet Explorer po metų) — į mėnesį dažniausiai bent viena — tai greitai galėsite naudotis pašto programa be pastarosios klaidos. Už naują programos versiją, jei turite senesnės versijos licenziją, mokėti nereikia.
Ši pašto tvarkymo programa, galima sakyti, ne tik pasivijusi, bet ir pralenkusi konkurentus kokybe, resursų panaudojimu, patogumu. Jei ne viena problema, "The Bat!", ko gero, jau būtų iškilusi į viršūnę. O problema tokia, kad dauguma žmonių ima tai kas duodama, neieškodami (arba tiesiog nesugebėdami ieškoti) ko nors geresnio (nors gal čia yra ir jų teisybės — juk jei daugumoje atvejų užtenka to, ką turi, tai kam reikia kažko geresnio?). Tuo pasinaudodama daug laimėjo Microsoft. Prie šiuo metu populiariausios pasaulyje Interneto naršyklės Internet Explorer, pradedant ketvirtąja versija, kartu platinta ir pašto tvarkymo programa "Outlook Express". O dar tas faktas, kad pasaulyje tarp personalinių kompiuterių pirmaujančioje OS Windows'98 "Internet Explorer 4" yra integruota, galima sakyti, labai padėjo išplisti ir "Outlook Express".
Tačiau vis dėlto yra daug žmonių, mėgstančių naujoves. Atsiranda tik vienas kitas, išbandęs "The Bat!", prieš tai naudojęs "Outlook Express" ar kitą paštininką, vėl grįžtantis prie jo. O didžiuma ir pasilieka su naujuoju "šikšnosparniu" :-) Žmonių, kuriems "The Bat!" nepatiko, argumentai daugiausiai būna tokie, kad ši pašto programa negali skaityti naujienų bei dalyvauti naujienų grupėse (News Groups). Tačiau "The Bat!" yra specialiai pašto, o ne naujienų skaitymo, programa. "News Groups" dalyvavimui yra kitos, tam skirtos, programos. O štai "Outlook Express" pabandė apimti abi šias funkcijas. Jokiu būdu negalima sakyti, kad tai yra blogai — kai kuriems tikrai patogu, bet užtat ir gavosi pakankamai išplėstas produktas, visiškai pilnai neišnaudojantis nė vienos iš šių sričių.
Jei norite padiskutuoti apie "The Bat!" bei kitas pašto programas, gauti pagalbos iš "The Bat!" vartotojų, galite prisijungti prie lietuviškos arba pasaulinės elektroniniu paštu vykstančių diskusijų grupės (plačiau žr. temą "Pagalba").
Ši pašto tvarkymo programa yra gavusi nemažai apdovanojimų, pripažinimų. Apdovanojimus galite pamatyti temoje "Pripažinta".

Temoje "Aplinka" pateikiamose iliustracijose galite pasižiūrėti, kaip atrodo "The Bat!".
Taigi, nusprendėte pabandyti? Programa nėra nemokama, bet ją galima laisvai naudotis 30 dienų, po to reikia užregistruoti. Parsisiųsti naujausią bandomąją, pilnai funkcionuojančią versiją galite iš RitLabs puslapių (http://www.ritlabs.com/ftp/pub/the_bat/the_bat.exe) arba, jei pas Jus lėtas ryšys su RitLabs, "The Bat!" taip pat galite parsisiųsti iš atsarginio saito Lietuvoje. 1999 metų birželio pradžioje buvo versija 1.33, užėmė ~ 1,4 Mb.
Jei pašto programa Jums tikrai patiks, ir norėsite ja naudotis pasibaigus 30-ties dienų periodui, "The Bat!" užregistruoti galite http://www.ritlabs.com/the_bat/register.html. Patogumo dėlei čia pateikiamos registracijos kainos:

Licenzijos kainos (JAV doleriais)
Įsigalioja nuo 1999 birželio 7
  Moksleiviams,
studentams
Asmeniniam
naudojimui
Komercinėms
firmoms
Vieno vartotojo 25,00 35,00 45,00
2 vartotojų 46,25 64,75 83,25
5 vartotojų 118,75 166,25 213,75
10 vartotojų 225,00 315,00 405,00
15 vartotojų 318,75 446,25 573,75
Bendra licenzija (Site License) Pagal susitarimą
[The Bat!] - [Aplinka] - [Pripažinta] - [FAQ] - [Pagalba]
Visos teisės saugomos
© RIT Research Labs, 1997-2001
  © Vidmantas Maskoliūnas, 1999-2001
Dizainas: Vidmantas Maskoliūnas
 
Geriausiai žiūrėti
800x600 skiriamąja geba
16 bitų spalvomis